Otwieranie samochodu
Aktualności motoryzacyjne

Jak otworzyć samochodów bez kluczyka?

Wystarczy chwila nieuwagi, aby zafundować sobie stres związany z zatrzaśnięciem kluczyków wewnątrz samochodu czy bagażnika. Złośliwość rzeczy martwych potrafi skutecznie utrudnić życie w najmniej odpowiednim momencie. W takiej sytuacji nie warto dać się ponieść emocjom i podejmować nieudolnych prób skutkujących trwałym uszkodzeniem zamka w samochodzie. Jak zatem otworzyć auto bez kluczy, nie narażając się przy tym na wysokie koszty naprawy?

Jak otworzyć auto bez kluczyka?

Samodzielne otworzenie zamkniętego samochodu bez kluczy jeszcze kilkanaście lat temu było zadaniem niezbyt skomplikowanym. Z czasem jednak producenci samochodów zaczęli stosować coraz bardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa i centralne zamki, których zadaniem jest skuteczne udaremnianie ewentualnych kradzieży samochodów. Dlatego też próby otwarcia zamka w samochodzie przy pomocy „tradycyjnych” sposobów – drutu, śrubokręta czy też mocnego szarpania za klamkę nie ma większego sensu. Podobnym zachowaniem można narazić się na poważne zniszczenia, których naprawa może okazać się kosztowna.

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie – wybijać szybę czy nie?

Wielu kierowców w obliczu utraty kluczyków i zatrzaśniętego samochodu decyduje się na dość radykalny krok, jakim jest wybicie szyby, najczęściej tej najmniejszej. Paradoksalnie jest to najgorsza metoda z możliwych – niewymiarowe okienka są znacznie trudniej dostępne niż szyba kierowcy czy pasażera, dlatego cena za nowy egzemplarz może szokować. Co więcej, wybicie szyby w samochodzie zawsze wiąże się z ryzykiem poważnego skaleczenia i koniecznością usunięcia pozostałości po szkle z wnętrza samochodu.

Jak otworzyć samochód bez kluczyków?

Najłatwiej wrócić do domu po zapasowy komplet kluczy – tym samym nie narażamy się na niepotrzebne koszty i nerwy. Jednak w przypadku aut używanych, pochodzących z rynku wtórnego nierzadko dodatkowych kluczy po prostu brakuje.

W takim wypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się wezwanie pomocy w postaci pogotowia ślusarskiego. W wielu miastach w Polsce zakłady ślusarskie oferują usługę otwierania samochodu bez kluczyka, jednocześnie nie powodując szkód. Część z firm działa w trybie całodobowym, przez co otrzymanie fachowej pomocy jest możliwe nocą czy w święta.

Można również zwrócić się do Autoryzowanego Serwisu Obsługi (ASO) lub do zakładu ślusarskiego z prośbą o dorobienie klucza zapasowego. Cena takiej usługi często sięga kilkuset złotych, a to z uwagi na konieczność kodowania immoblizera.

Dodaj komentarz