dbanie o samochod
Motoryzacja

Jak zadbać o samochód?

Branża motoryzacyjna coraz prężniej rozwija się na całym świecie. Na rynku pojawiają się kolejne metody na ulepszanie danych technicznych samochodu.

Chiptuning – czym jest?

Coraz popularniejszą metodą tuningu silnika staje się chiptuning. Rozwój motoryzacji pozwolił na polepszenie wyglądu wizualnego samochodu, a także jego parametrów technicznych. Czym jest więc chiptuning i dlaczego staje się tak popularny?

Chiptuning Mikołów – https://wroclawski.com.pl/tunning-mocy/chiptunning/ jest jedną z metod tuningu silnika. Wykonuje się ją, modyfikując oprogramowanie komputera, który jest odpowiedzialny za sterowanie jednostką napędową. Poprawnie przeprowadzona modyfikacja, pozwala na zwiększenie mocy silnika, bez ingerencji mechanicznej. Warto zaznaczyć, że cały proces musi przebiec pod okiem profesjonalisty, aby mieć pewność, że wszystko uda się tak jak powinno. Do wykonania chiptuningu potrzebna jest specjalna wiedza oraz doświadczenie i umiejętności w tej dziedzinie.

Co daje chiptuning oraz jego zalety

Celem chiptuningu jest zwiększenie mocy jednostki napędowej. Warto pamiętać, że za zwiększeniem mocy idą inne skutki tej modyfikacji. Najważniejszą zaletą tego procesu jest wzrost osiągów silnika. Oprócz tego, chiptuning może zapewnić obniżenie zużycia paliwa, co wiąże się z obniżeniem kosztów. Dzięki modyfikacji, jaką jest chiptuning, znacznie wpływa się na podwyższenie wydajności silnika oraz jego elastyczności. Chiptuning jest możliwy do przeprowadzenia w większości samochodów, niezależnie od typu silnika.

Jak wygląda proces modyfikacji?

Na samym początku procesu, samochód należy poddać szeregowi testów. Wykonuje się pomiary mocy i momentu obrotowego za pomocą hamowni. Oprócz tego, sprawdza się czy samochód jest sprawny mechanicznie. W tym miejscu warto zaznaczyć, że modyfikacja przeprowadzana jest indywidualnie dla każdego samochodu. Bierze się pod uwagę odpowiednie parametry mocy, uzyskane podczas wcześniejszych testów. Jest to proces, który powinien przebiegać pod okiem specjalisty w tej dziedzinie. Da to gwarancję, że wszystkie testy oraz cały proces przebiegnie zgodnie z wymaganiami.

Proces przebiega w sposób zależny od modelu samochodu oraz typu sterownika. Odpowiednio wykonana modyfikacja, dokonywana jest za pomocą właściwego programatora. Profesjonalista zajmujący się chiptuningiem, musi wiedzieć jak wybrać metodę programowania zgodnie z typem sterownika. Prawidłowo wykonana modyfikacja da gwarancję bezpieczeństwa jednostki napędowej, zwiększenia dynamiki silnika oraz zmniejszenia zużycia paliwa przy rozsądnej dynamice jazdy.

Dodaj komentarz