Aktualności motoryzacyjne

Wybieramy ubezpieczenie OC — dlaczego warto skorzystać z porównywarki OC?

Do wykupienia ubezpieczenia OC zobligowani są wszyscy właściciele samochodów. Mimo iż zakres tej polisy jest ustalony odgórnie i każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe zapewnia nam taką samą ochronę, to oferty poszczególnych firm różnią się między sobą ceną. Dlatego coraz więcej kierowców decyduje się na skorzystanie z porównywarki OC, dzięki której można znaleźć najkorzystniejszy dla siebie produkt. Jak działają takie narzędzia i dlaczego warto ich używać? Podpowiadamy.

Czym jest porównywarka OC?

Porównywarka OC to narzędzie do którego obsługi potrzebne jest jedynie urządzenie z dostępem do internetu, takie jak smartfon, tablet, czy komputer. Jej działanie jest niezwykle proste — wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym pojawiają się pytania dotyczące pojazdu, a także kierowcy i samego ubezpieczenia. Pokrywają się one z tymi, na które trzeba odpowiedzieć podczas zakupu OC w tradycyjny sposób.

Dotyczą między innymi marki i modelu samochodu, jego mocy, roku produkcji, czy ilości drzwi, a także czasu posiadania prawa jazdy przez właściciela. Na tej podstawie kalkulator oblicza ile użytkownik zapłaci za ubezpieczenie OC w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych jakie działają na rynku. Dzięki temu właściciel pojazdu szybko dowie się, która firma oferuje najtańszą polisę.

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki OC?

Korzystanie z porównywarki OC to najszybsza metoda poszukiwania najtańszego ubezpieczenia OC. Tego typu narzędzia są przede wszystkim bezpłatne, a dodatkowo oferują swoim klientom znacznie większy wybór Towarzystw Ubezpieczeniowych, niż w swojej ofercie posiada agent ubezpieczeniowy, bądź firma leasingowa.

Korzystając z takiego kalkulatora, nie musimy martwić się, że agent sprzeda nam mniej korzystną dla nas polisę, aby otrzymać wyższą prowizję, ponieważ mechanizm porównywarki zawsze wybiera najtańszą opcję. Dodatkowo kupno ubezpieczenia OC za pośrednictwem strony https://punkta.pl/ jest możliwe o każdej porze dnia i nocy. Nie trzeba więc tracić czasu na dojazd do oddziału ubezpieczyciela. Wystarczy wypełnić formularz na stronie w dogodnym dla siebie terminie.

Dodatkowa osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości na każdym etapie korzystania z porównywarki ubezpieczeń, mogą skontaktować się z ekspertem za pośrednictwem infolinii, livechata lub mailowo. Specjalista nie tylko odpowie na wszelkie pytania, ale także w razie potrzeby przeprowadzi nas przez cały proces zakupu polisy za pośrednictwem przeglądarki OC.

Dodaj komentarz